تبلیغات
گرین بوی - راه اندازی یک شرکت اینترنتی در 8 قدماز ایده تا اجرا

اگر فکر میکنید راه اندازی یک شرکـت و شروع کسب و کارتان کار غیرممکن نشدنی است بعد از خواندن این مطلب نظرتان عوض خواهد شد.

طراحی فروشگاه اینترنتی
اکثر جریان های کارآفرینان در مورد جهت چه و چطور راه اندازی کردن کسب و کارشان همراه با انگیزه برای من و شما است. ش هرچی که باشه (یک ایده، حامی و یا یک تجربه) هرکارآفرینی یک داستانی برای گفتن دارد، اینکه چطور و از کجا شروع کردند و بعد چگونه بهشان الهام شد که کسب کارشون رو به سمت دیگری هدایت کنند و …

اما با تمام نکات مثبتی که این جریان ها دارند… نکته بد نیز دارد.
فرد شنونده احساس می نماید کارآفرینها یا افراد ثروتمند خودساخته از اول میدانستند قرار از چه کاری,چه محصولی، به چه مشتری و چه زمانی بفروشند بعد از کلی فکر کردند موفق شدند ! اما اینطور نیست.

افرادی که امروزه کارآفرین موفق به شمار میروند روزی مثل بسیار از افراد عادی دیگر اصلا ممکن است فکرش رو نمیکردند که یک روزی ممکن است ثروتمند و یا اصلا کارآفرین شوند.

اما برای شروع یک نقشه راه برایتان آماده کرده ایم.
شما با خواندن این 8 قدم شمای کلی راه اندازی کسب و کار دستتان خواهد آمد. اینکه از کجا شروع کنید، چه زمانی تمرکزتان را بر روی چه کاری بگذارید … این مراحل به شما نشان میدهد از کدام مسیر بروید ولی راهتان را خودتان باید انتخاب بکنید .

قبل از خواندن توصیه میکنم این مطلب را قطعا بخوانید : من میخواهم کارآفرین شوم, از کجا شروع کنم؟ (سیر تا پیاز تبدیل شدن به کارآفرین میلیونر)

از ایده تا راه اندازی مجموعه در 8 قدم :

1. یک محصول تولید بکنید : به نظر بدیهی می آید؟ به همین علت 70% کسب و کارها شکست میخورند. زیرا تولید محصول را مساوی با تولید ایده میدانند. شما برای تولید محصول باید ابتدا نیاز بازار را درک بکنید بعد ایده پردازی بکنید . محصول شما قرار نیست بهترین محصول ذهنتان باشد بلکه محصول شما باید همانی باشد که نیاز/مساله را به بهترین نحو رفع می نماید .

قدم اول یعنی تولید محصول 30% از نقشه مسیر را به اختصاص میدهد…پس کوتاهی نکنید.2. فروشنده (ویزیتور) مهندس استخـدام کنید: شما فروشنده یا ویزیتور و مهندسین بخش را به خاطر نیاز امروزتان استخدامی نمیکنید. بلکه برای 12 تا 18 ماه آینده تان استخـدام میکنید. آنها قرار نیست مساله امروز (فروش) کم را حل کنند ؛بلکه آنها قرار است مساله همیشگی (فروش کم) را برای یکسال تا 18 ماه آینده حل کنند. پس در استخـدام کارمندانتان بهتر است بلند مدت فکر بکنید هیچزمان برای نیاز امروزتان استخـدام نکنید.


3.تمرکز: هر مجموعه ی 2 گزینش دارد (خدمات محصول)، بهترین کمپانی ها فقط بر روی یکی از مسائل خدمات یا محصول تمرکز میکنند. یک تصمیم درست و قطعی میتواند اکثر تصمیماتتان را به سمت اهدافتان هدایت نماید . هرگز این نکته را فراموش نکنید که این دو سبک – خدمات/محصول- نمیتوانند با همدیگر ارائه شوند.


4.تنها شروع کن: تاکتیک ها استراتژی را توجیه میکنند. تا میتوانید در شروع سرعت کار را ببرید بالا چه در تولید, چه در فروش و … زیرا شما زمان زیادتری باید به آزمون خطا و نیازسنجی بازار اختصاص دهید. هرگز بیش از میزان وارد جزییات اولیه نشوید زیرا در ابتدای کار بزرگترین نتیجه بخش ترین بخش شروع آن است ! هیچ کسب و کاری بعد از ملاقات با اولین مشتری اش خط مشی اش ثابت باقی نمانده.


5.شکست بخور: زمانی که مجموعه راه اندازی شد و محصول را خواستی وارد بازار کنی، بسیار با اهمیت است که سریع تر شکست بخورید تا زودتر خوب شوید. رد شدن محصول توسط مشتری یک شکست است، مساله حمل نقل و پیک … میتواند شکست باشد … با اهمیت نیست چی باشه باید زود تر شکست بخورید تا پیشرفت بکنید . نباید 2 سال بگذارید بر روی طرح کسب و کار و … تا از شکست پیشگیری بکنید بلکه بهتره وارد کار بشید بعد به نسبت بازار کار برنامه ریزی بکنید زیرا تا قبل از آن هرچیزی را که در نظر بگیرید در حد فرضیه است !

شما با شکست میل کردن یک فرصت یادگیری بدست خواهید آورد. برای مثال مشتری محصول شما را نخرید (شکست) چرا نخرید؟ (فرصت یادگیری) پس اگر این کار رو انجام بدید خواهد خرید؟ (فرصت رشد) پس نتیجه میگیریم شکست چیز بهتر یست چنانچه بیش از 2بار به شکل روی ندهد !


6.تمام مشتریان را در نظر بگیرید: حال که میخواهید افزایش بکنید ممکن است از 10 مشتری 10 نظر شنیدید به کدامشان عمل خواهید کرد؟ طبیعتا نسبت میگیرید و رای اکثریت را اعمال میکنید اما شرکت های تازه تاسیس کارآفرینان نوپا در دام مشتری خوب می افتند. آنها مشتری پیدا کرده اند که به شدت راقب است محصولی را از آنها بخرد که خودش سفارشش را میدهد زیرا میداند آنها نوپا هستند به حرف او گوش خواهند کرد.

این یعنی فقط برای مشتری فرصت یادگیریشان را تلف میکنند و نهایتا در حد یک مشتری افزایش میکنند. ممکن است نظر آن مشتری مثبت باشد محصول نهایی را از شما بخرد اما دیگر مشتریان چی؟ پس باید تمام مشتریانتان را در نظر بگیرید.


7.یک تیم برای خوب یت مشتریتان ایجاد بکنید : اکثر شرکـت ها با رعایت 6 وهله فوق قادر به دستیابی به خوب یت برای بازه 1 یا 2 سال ابتدای کسب و کارشان هستند و بعد شکست میخورند… چرا؟

آنها تماما انرژیشان را صرف بخش فروش بازاریابی شان کرده اند از نوآوری در بخش محصول و تیم و شرکـت غافل مانده اند (توصیه می شود قطعا این مقاله را بخوانید)

شما بعد از راه اندازی افزایش کمپانی باید تیم موفق تشکیل دهید تا فکر ذکرش نوآوری رفع نیازهای ظهور شده مشتری باشد. ممکن است محصول شما نیاز مشتری را برطرف نماید اما برای همیشه؟ طبیعتا خیر. پس تیمی داشته باشید که بی وقفه بدنبال نیازها مشکلات مشتریان باشد محصولات نو ی تولید نماید .


8.شراکت بکنید : شما با رعایت 7 وهله فوق میتوانید کمپانی بهتر و با دوام ایجاد بکنید که سودی عالی به نسبت کارمندی(!) به شما میدهد زیرا شما سختی ها مشکلات ی پشت سر گذاشتید که افراد عادی حاضر نشدند چنین کاری کنند.

اما… مجموعه شما نمیتواند به راحتی تبدیل به کمپانی بین المللی ,بزرگ جهان ی شود مگر اینکه بتوانید هوشمندانه شراکت بکنید . شما باید با شرکـت های رده یا رده های بالاترتان وارد مذاکره برای شراکت و ادغام شوید. نباید تنها به مهارت های خودتان تیم تان و بازار هدفتان بسنده بکنید باید افق های دورتری را مورد هدف قرار دهید.

هر شرکت بنامی که تارخچه آنرا بخوانید خواهید دید که بزرگترین جهش شان را در دوره شراکت با شرکت هم رده یا بالاتر از رده شرکت شان ؛انجام داده اند.


  • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
jocuri mario
پنجشنبه 10 اسفند 1396 09:23 ب.ظ
به طور مداوم من خواندن مطالب کوچکتر که همچنین روشن است
انگیزه آنها، و این نیز با این پاراگراف اتفاق می افتد که من
من خواندن در این زمان.
hobbit kingdoms middle earth cheats
چهارشنبه 27 دی 1396 11:05 ب.ظ
هیا! من فقط می خواستم بپرسم آیا شما هرگز با هکرها مشکل دارید؟
آخرین وبلاگ من (وردپرس) هک شد و من از دست دادم
چند ماه کار سخت به علت عدم تهیه پشتیبان داده ها. آیا شما هیچ روشی برای جلوگیری از هکرها دارید؟
Can Pilates make you look taller?
دوشنبه 16 مرداد 1396 05:38 ب.ظ
I love your blog.. very nice colors & theme. Did you design this website
yourself or did you hire someone to do it for you?
Plz answer back as I'm looking to design my own blog and would like
to know where u got this from. appreciate it
Foot Problems
شنبه 14 مرداد 1396 07:02 ق.ظ
Hey would you mind letting me know which hosting company you're working
with? I've loaded your blog in 3 different web browsers
and I must say this blog loads a lot quicker then most.
Can you recommend a good internet hosting provider at a fair price?
Thank you, I appreciate it!
http://www.alivenotdead.com/beingtaller/shoe-lifts-improve-your-image-and-confidence
چهارشنبه 7 تیر 1396 12:31 ق.ظ
I read this paragraph completely about the comparison of latest and previous technologies,
it's amazing article.
manicure
شنبه 9 اردیبهشت 1396 03:16 ب.ظ
Hello There. I discovered your blog using msn. This is a very
smartly written article. I'll make sure to bookmark it and return to read more of your
helpful information. Thanks for the post. I will certainly return.
manicure
سه شنبه 15 فروردین 1396 12:08 ب.ظ
Awesome post.
manicure
پنجشنبه 10 فروردین 1396 04:39 ب.ظ
Oh my goodness! Incredible article dude! Thanks, However I
am going through problems with your RSS. I don't understand why
I cannot join it. Is there anyone else getting the
same RSS problems? Anyone who knows the answer will you kindly respond?

Thanks!!
مهدیس
دوشنبه 7 دی 1394 09:41 ق.ظ
سلام گلم
وبلاگ خیلی خوبی داری، مطالبت عالین.
اگه دوست داشتی بیا تبادل لینک کنیم
فقط بیا و خودتو لینک کن ^_^
موفق باشی
الناز
دوشنبه 7 دی 1394 09:37 ق.ظ
سلام عزیز خوبی؟ مطالب وبلاگتو دیدم بسیار زیبا بود معلومه که وقت گذاشتی .من یه پیشنهاد داشتم که واسه وبلاگ جفتمون خوبه اونم اینکه به وب سایت منم سر بزنی و باهم تبادل لینک داشته باشیم از این به بعد مثل دو تا دوست خوب واسه هم میشیم بعد از اینکه لینک کردی خبرم کن تا با افتخار لینکت کنم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر